Váci SzC Madách Imre Technikum és Szakképző Iskola

OM kód: 203065/007 | 2100 Gödöllő, Ganz Ábrahám u.1-3.

HírekKözérdekű adatokKRÉTA

Kedves Látogatók!

„ Egy jó szakma felér egy diplomával! „

Szeretettel köszöntöm a kedves látogatót, az idén 72 éves iskolánk megújult honlapján!

Új honlapunk készítésekor az volt a célunk, hogy a kor igényeihez alkalmazkodva nyújtsunk az iskolaválasztás előtt állóknak és az iskolát kereső érdeklődőknek sokoldalú tájékoztatást  iskolánkról és az oktatásról, valamint diákjainknak naprakész információkkal szolgáljunk.

Az eltelt hét évtizedben a Madách iskolának meghatározó szerepe volt a gödöllői térségben. Büszkén elmondhatom, hogy az iskola fennállása óta több mint húszezer szakmai és érettségi bizonyítványt adtunk át, megalapozva ezzel a fiatalok sikeres életkezdését. A 2023/24-es tanévben 250 kilencedikes diák kezdte meg a "202-es" iskolában tanulmányait, mely 1200 feletti tanulói létszámával Gödöllő legnagyobb középiskolája és egyetlen állami szakképző intézménye egyben.

A jelenben is arra törekszünk, hogy az intézményünket választó fiatalok munkájukban és életükben is sikeressé váljanak. Ennek érdekében iskolánk szakmai kínálatát a munkaerő piaci igényeknek megfelelően alakítjuk; az intézményben oktatott szakmák a térségben lévő vállalkozások által keresettek, ezért megbecsült és jól megfizetett életpályát biztosítanak.

Kiemelkedőnek tartjuk a Siemens konszernnel, a Bkv Zrt-vel, a gödöllői gyógyszeripari cégekkel kötött együttműködéseket, továbbá a húsz éves partnerséget a németországi Giessen-ben található Theodor Litt iskolával. Diákjainknak lehetősége van európai mobilitások keretében külföldi tanulmányúton tanulni, részt venni.Nagyvállalati partnereinkhez hasonlóan hosszútávra tervezünk. Iskolánk jövőképében a mennyiségi helyett a minőségi jelenik meg a szakemberképzésben. Gondot fordítunk az egyedi élethelyzetekre. A képzési struktúra sokszínűsége igazodik a diákjaink képzési igényeihez. Lehetőség van először szakmát szerezni, majd munka mellett az érettségi vizsgát tenni vagy érettségi után két év alatt szakmát szerezni, valamint nyitva áll a lehetőség technikusi képzésre, a felsőfokú tanulmányokba való bekapcsolódásra. Pest megyében meghatározó a részvételünk a felnőttképzésben, jelenleg 300 fő képzését végezzük, mind a diákok, mind oktatóik nagy megelégedésére.

Magyarországon ma  lényegesen több elhelyezkedési lehetőség van szakmai végzettséggel, 2023-ra újra van becsülete a szakmatanulásnak.

Szeretettel várom iskolánkba a tanulni vágyó, hasonlóan gondolkodó diákokat, a jövő nemzedékét.

Kocsi Tamás  igazgató

BemutatkozásBemutatkozásBemutatkozásBemutatkozás

Váci SzC Madách Imre Technikum és Szakképző Iskola

2100 Gödöllő, Ganz Ábrahám u.1-3.

Telefon: +36(70)6694956

E-mail: miszki@madach-godollo.edu.hu